tulum

Cancún na 11 dní od 10.875 Kč (letenky + ubytování)

Rádi v zimním období vyrážíte do exotických destinací za teplem? Možná právě pro vás bude určený dnešní příspěvek. Podíváme se do Mexika na část území, jehož břehy se svlažují do teplého karibského moře. Využijeme levných letenek z Kolína nad Rýnem do Cancúnu,  města ve státě Quintana Roo na polostrově Yucatán.

letenky

  • příkladný termín 13.3. – 23.3. (přímé lety)
  • cena 300 € = 8100 Kč
  • Kolín nad Rýnem – Cancún >> rezervace
  • zavazadlo zdarma příruční  i odbavené do 23 kg

cc

do Kolína nad Rýnem

Z Prahy létá na této trase nejlevněji opět Germanwings, zpáteční letenky je možné zakoupit od 1800 Kč. Další možností je využít autobusů Student Agency, ČD, nebo jízdu po vlastní ose osobním automobilem (doporučeno u last minute termínů).

ubytování

Ubytování v Cancúnu na 10 nocí pro dvě osoby začíná na částce 5550 Kč. Ceny ubytovacích kapacit seřazené vzestupně podle cenyV Playa del Carmen na 10 nocí pro dvě osoby od 6969 Kč, seřazeno vzestupně podle ceny. V Tulumu na 10 nocí pro dvě osoby od 8058 Kč, seřazeno vzestupně podle ceny.

* Při takovémto časovém rozložení bych osobně doporučil 2-3 dny v Cancúnu, 2-3 v Playa del Carmen s výletem na ostrov Cozumel, kam jezdí pravidelně trajekt. Na Cozumelu je možné půjčit si skůtr a jednodenním výletem celý ostrov objet (doporučuji). Zbytek času v oblasti u Tulumu s krásnými plážemi a možnými výlety do okolí na Máyské památky např. Chichén Itzá (foto), Coba a jiné.

Chichen_Itza_2

Chichén Itzá

Cancún je velice rychle rozvíjející se a turisty oblíbená destinace. Je zde plno luxusních hotelů, dlouhé bílé pláže a mnoho ostrovů, přiléhajících k pobřeží (např. Isla Mujeres), které jsou přímo ideální k potápění. Quintana Roo však nabízí i jiná zajímavá místa. Osobně jsem tuto oblast navštívil před pěti lety, projel jsem celé pobřeží na jih od Cancúnu s pobytovými zastávkami v Playa del Carmen a Tulumu. Ubytovací kapacity a veškeré služby dále od Cancúnu jsou levnější, pláže původnější a zejména Tulum, kde jsou i vzácné Mayské památky nabízí úžasné scenérie. Doprava mezi jednotlivými městy probíhá autobusem, je přehledná, cenově dostupná a velice komfortní.

tulum

Mayské památky v Tulumu.

víza

Při turistické návštěvě do 180 dní neplatí v Mexiku vízová povinnost. Je však potřeba vyplnit hraniční průvodku FMT, kterou dostanete v letadle. Více informací MZV.

celková cena

  • letenky 8100 Kč
  • ubytování od 5550/2 = 2775 Kč             celková cena za osobu při cestě ve 2 od 10.875 Kč

*v ceně není započtena doprava na letiště v Kolíně nad Rýnem

Cestovní balíčky – nejlevnější letecké eurovíkendy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *