Easyjet

easy2

 

easyjet je britská nízkonákladová společnost, která byla založena v roce 1995. V současné době patří mezi nejúspěšnější low-cost dopravce v Evropě. Flotila Easyjetu je tvořena převážně letadly Airbus typu A319 a A320. Průměrné stáří strojů je jen 3,6 roku. Easyjet se odlišuje od jiných nízkonákladových společností zejména v častějším využívání hlavních letišť, narozdíl od Ryanairu a Wizzairu, kteří spíše vsázejí na letiště mimo města na kterých jsou nižší poplatky. Proto bývají ceny u Easyjetu někdy vyšší než u konkurence, při spočítání nákladů na transport a času však bývá Easyjet v některých destinacích nejvýhodnější. Z Prahy se lze přímo přepravit s Easyjetem do: Edinburghu, Manchesteru, Amsterdamu, Londýna (Stansted), Londýna (Gatwick), Brisotlu, Paříže (Charles de Gaulle), Milána (Malpensa), Říma (Fiumicino).

 

Webové stránky dopravceeasyjet.com

Online check-in: easyjet.com (vpravo nahoře kolonka „online odbavení“)

IATA / ICAO kód: U2 / EZY

Kabinové zavazadla: rozměry 56 x 45 x 25 cm s neomezenou hmotností

Odbavená zavazadla: Při provádění online rezervace můžete přidat až tři odbavená zavazadla na cestujícího. Děti do dvou let a ostatní děti mají stejný nárok na odbavené ( ne kabinové!) zavazadla jako dospělý. Odbavené zavazadlo musí být do 20 kg cena je 370-706 CZK (v závislosti na letu). Za příplatek lze mít odbavené zavazadlo až do 32 kg. Více o podmínkách.

 

Tip: chcete se dozvědět více o zavazadlech, o odbavení a o tom co si s sebou můžete vzít na palubu? Chci vědět více.

 

 

  1 Comment

  1. MaryMJ   •  

    Hello! My name is MaryMarkova, our compane need to advertise on your website. What is your prices? Thank you. Best regards, Mary.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *