Sleva 20 € na ubytování

airbnb_logo_detail

 

Airbnb je poměrně nová služba nabízející ubytování u soukromých majitelů nemovitostí. Vlastníci pronajímají volná lůžka a pokoje ve svých bytech, nebo rovnou celé domy a apartmány (občas jsou mezi inzeráty k zahlédnutí i kuriozity typu karavan, stan, stromový přístřešek a jiné). Pronájmy slouží především ke krátkodobým návštěvám turistů, ale kolikrát se lze domluvit i na delším, několikatýdenním pobytu. Pro mnoho lidí se tedy stává Airbnb poměrně pohodlný zdroj přivýdělku.  Výhoda je však i na straně zákazníka – cestovatele, který často získá přístup k lepším lokalitám, individuálnímu přístupu, informacím o destinaci z pohledu místního obyvatele a v neposlední řadě lepší cenu, než ve většině hotelů.

Jak Airbnb funguje?

První krok vede přes snadnou registraci, kterou můžete udělat skrze facebookový profil, nebo email – registrace s kreditem 20 € (myslete na to, že čím více informací budete mít na profilu, tím více transparentní pro ostatní budete). Registrace je zcela zdarma a navíc jako vstupní bonus získáte 20€ na první ubytování. Každý kdo se zaregistruje může využívat Airbnb k pronájmu vlastní nemovitosti i k podnájmu na cestách.

Po registraci vyberete destinaci a termín podobně jako u jiných portálů se zaměřením na ubytování. Zaškrtnete o jaký typ ubytování máte zájem (společný pokoj, samostatný pokoj, celý objekt – dům, byt, apartmán atd.) a nastavíte váš cenový limit. Po výběru konkrétního ubytování dochází k rezervaci, která je platná po dobu 24 hodin. Do této doby vám hostitel oznámí, zda-li rezervace proběhla úspěšně, či nikoliv (pokud není u inzerátu ikonka blesku, kde dochází k přímé rezervaci). V této fázi si Airbnb zablokuje z vaší platební karty daný finanční obnos, ve kterém už je zahrnut i malý procentuální poplatek za služby serveru. Pokud bude rezervace zamítnuta peníze se odblokují, pokud bude rezervace schválena peníze se z účtu odečtou.

Jak ubytování vybírat?

Airbnb je projekt, který se těší veliké oblibě a začíná být jedním z  celosvětově nejpopulárnějších ubytovacích serverů. Méně už je oblíbený u hoteliérů a vlád, zejména pro neprůhlednost při výběru daní. Při výběru vhodného objektu je nutno dávat pozor na standardní věci jako jsou lokalita (dostupnost MHD, kvalita čtvrti, vzdálenost od obchodu s potravinami aj. – doporučuji využít google mapy s funkcí Street view) a fotografie ubytování. Podstatné je věnovat se i profilu samotného hostitele, který kolikrát mnohé napoví. Důležitý může být samotný index a rychlost odpovědí (čím lepší a rychlejší komunikace, tím zpravidla spolehlivější hostitel). Důkladně prostudujte i hodnocení samotných cestovatelů.

Tipy na závěr

  • mějte vyplněný profil s fotografií, ať působíte dostatečně seriózně + snažte se sbírat kladné reference od ostatních uživatelů, případně od vašich kamarádů, kteří jsou na Airbnb také zaregistrovaní :)
  • při rezervaci stručně popište hostitelovi důvody vaší návštěvy
  • mějte na paměti, že hostitelé nefungují jako recepce v hotelu, často se musí uvolnit ze zaměstnání, aby vám předali klíče, proto buďte trpělivý a snažte se o svém příjezdu informovat v co největším předstihu
  • přivezte malý dárek (oplatku, čokoládu, pivo, suvenýr..), který může dopomoci k vřelému uvítání a navázání přátelských vztahů v neznámém prostředí

Cestovní balíčky – nejlevnější letecké eurovíkendy