tulum

Karibik, Cancún na 13 dní od 13.697 Kč (letenky z Vídně + ubytování)

Cancún je velice rychle rozvíjející se a turisty oblíbená destinace. Je zde plno luxusních hotelů, dlouhé bílé pláže a mnoho ostrovů, přiléhajících k pobřeží (např. Isla Mujeres), které jsou přímo ideální k potápění. Quintana Roo však nabízí i jiná zajímavá místa. Osobně jsem tuto oblast navštívil před pěti lety, projel jsem celé pobřeží na jih od Cancúnu s pobytovými zastávkami v Playa del Carmen a Tulumu. Ubytovací kapacity a veškeré služby dále od Cancúnu jsou levnější, pláže původnější a zejména Tulum, kde jsou i vzácné Mayské památky nabízí úžasné scenérie. Doprava mezi jednotlivými městy probíhá autobusem, je přehledná, cenově dostupná a velice komfortní.

letenky

  • cestovní období prosinec – duben
  • příkladný termín 5.2. – 17.2.
  • cena 10.790 Kč
  • Vídeň – Cancún >> KALENDÁŘ TERMÍNŮ
  • zavazadlo zdarma příruční  i odbavené do 23 kg

ubytování

Ubytování v Cancúnu na 12 nocí pro dvě osoby začíná na částce 5814 Kč. Ceny ubytovacích kapacit seřazené vzestupně podle cenyV Playa del Carmen na 12 nocí pro dvě osoby od 5894 Kč, seřazeno vzestupně podle ceny. V Tulumu na 12 nocí pro dvě osoby od 6529 Kč, seřazeno vzestupně podle ceny.

* Při takovémto časovém rozložení bych osobně doporučil 2-3 dny v Cancúnu, 2-3 v Playa del Carmen s výletem na ostrov Cozumel, kam jezdí pravidelně trajekt. Na Cozumelu je možné půjčit si skůtr a jednodenním výletem celý ostrov objet (doporučuji). Zbytek času v oblasti u Tulumu s krásnými plážemi a možnými výlety do okolí na Máyské památky např. Chichén Itzá (foto), Coba a jiné.

Chichen_Itza_2

Chichén Itzá

víza

Při turistické návštěvě do 180 dní neplatí v Mexiku vízová povinnost. Je však potřeba vyplnit hraniční průvodku FMT, kterou dostanete v letadle. Více informací MZV.

celková cena

  • letenky 10.790 Kč
  • ubytování od 5814/2 = 2907 Kč             celková cena za osobu při cestě ve 2 od 13.697 Kč

nejlevnější cestovní balíčky (letenky + ubytování)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *