Mnichov

LETIŠTĚ MNICHOV (MUC) MUNICH AIRPORT FRANZ JOSEF STRAUSS

 

Web. stránky letiště: www.munich-airport.com/

Příručka o Mnichovském letišti v Českém jazyce zde

Poloha: přibližně 28 km severně od centra Mnichova

Wifi: zdarma prvních 30 minut, dále 4,95 EUR/hod

Vzdálenost: z Prahy 370 km, z Brna 575 km, z Plzně 277 km

Doprava na letiště z ČR:

  • Autobus: nejpohodlnější způsob dopravy nabízí Student agency, která má zastávku přímo na letišti. Další alternativou autobusového spojení je Eurolines, nebo FLexibus.de.
  • Vlak: při cestování ve skupině je nejvýhodnější využít Bayern-Böhmen-Ticket, který v kombinaci s S – Bahn platí až na letiště, další alternativou jsou ČD.

Doprava z/do centra Mnichova na/z letiště: Z hlavního nádraží ( Hauptbahnhof ) lze využít S – Bahn ( S8 ). Linky jezdí téměř každých 10 minut, cena 15 EUR za jednosměrnou jízdenku a délka cesty je přibližně 40 minut. Více zde. Další možností z hlavního nádraží je využít autobusy Lufthansa Airport Bus. Jezdí každých 20 min, cena jednosměrné jízdenky je 10,50 EUR ( 17 EUR zpáteční ) a délka cesty je přibližně 45 minut. Více zde.

Z východního nádraží ( Ostbahnhof ) lze využít linky S – Bahn ( S1 ), která jezdí každých 20 minut a trvá přibližně 30 minut. více zde

Parkování: Letiště v Mnichově je z České republiky pohodlně dostupné osobním automobilem. Platné tarify parkování přímo u terminálu, nebo na levnějších vzdálenějších parkovištích. Osobně jsem vždy využil parkoviště P41, odkud jezdí zdarma bus každých 20 min a cesta trvá přibližně 5 minut. Další levné nabídky u parkoviště nabízí server http://www.holidayextras.de/.

Ubytování: levné hotely

Půjčení autalevný srovnávač autopůjčoven

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *