maledivyy

Maledivy na 11 dní od 14.697 Kč (letenky z Prahy + ubytování na pláži)

Pro mnohé turisty jedna z vysněných destinací pro dovolenou – Maledivy, nebo-li korálové ostrůvky nacházející se jihozápadně od břehů Indie v Indickém oceánu. Vyhledávány jsou zejména pro velký počet (přes 1000) ostrůvků na kterých je možné najít dostatek soukromí k pravému odpočinku. Atoly jsou omílány křišťálově průzračnou vodou, která s azurově modrým nebem bez mraků, jemným bílým pískem a kokosovými palmami utváří představu pravého „ráje na zemi“.

Levné letenky na Maledivy lze aktuálně zakoupit v s leteckou společností Flydubai z Prahy. Jedná se o letenky s jedním přestupem v Dubaji.

letenky

 • cestovní období březen – říjen
 • příkladný termín 10.4. – 20.4.
 • Praha – Maledivy  a zpět
 • cena 10.890 Kč
 • rezervace >> KALENDÁŘ TERMÍNŮ
 • zavazadla zdarma příruční i odbavené

ubytování

Na ostrově Kurendhoo v atolu Lhaviyani cenově velmi zajímavě vychází výborně hodnocený hotel Aligaa Fishing Lodge. Ubytování v deluxe pokojích s výhledem na moře a snídaní vychází v příkladném termínu pro dvě osoby na 10 nocí od 7614 Kč >> rezervace.

 • ubytování na jiných atolech v hotelech, apartmánech, vilách až s 65% slevou >> rezervace
 • ubytování u soukromých majitelů se slevou 644 Kč >> rezervace

* v ceně některých hotelů není započítán poplatek za služby 10% a DPH, které činí 12%

z letiště na ostrov Kurendhoo

V první řadě je potřeba dostat se z letiště na hlavní maledivský ostrov Male. Loďky převážející turisty jezdí každých 5 minut, cena 1 USD/os., doba jízdy cca 10 minut. Po vylodění musíme na druhou stranu ostrova (cca 2 km, možno vzít taxi) – náhled cesty. Z přístavu Villingili Ferry Terminal jezdí trajekty na okolní ostrovy, jízdní řád (transfery mezi jednotlivými atoly je také možné dohledat a objednat zde).

 1. Z Malé na ostrov Kurendhoo jezdí rychlé motorové čluny. Doba jízdy přibližně 2-3 hodiny, cena 32 $ (pasažér/cesta). Jízdní řád čtvrtek a sobota (odjezd z Malé 9:00, odjezd z Kurendhoo 13:30)
 2. Nejlevnější varianta je využít trajekt. Doba jízdy přibližně 8 hodin, cena 7 $ (pasažér/cesta). Jízdní řád čtvrtek a sobota (odjezd z Malé 18:00, odjezd z Kurendhoo 21:00). Dlouhou cestu vám zpříjemní krásné scenérie pohledů na okolní atoly, korály, delfíny a mnohé další zajímavosti.
 3. Nejdražší a nejpohodlnější varianta je využít letadlo do kterého přesednete přímo na letišti. Doba letu 40 minut a následná hodina člunem na ostrov Kurendhoo. Cena 300 $ (pasažér/cesta).

Celé souostroví je velice početné a vzdálenosti některých ostrovů od mezinárodního letiště v Male jsou veliké. Od vzdálenosti se odvíjí i cena transportu. Některé resorty nabízejí individuální přepravu a je možné použít i soukromé letadlo. Tyto varianty jsou pochopitelně mnohem dražší.“

TIP: Dostupnost ostrovů Omadhoo, nebo Maafushi se dočte ve starších příspěvcích.

víza

Pobyt na Maledivách do 30-ti dnů je bezplatný. Avšak pro povolení ke vstupu může být kontrolováno dostatečné množství finančních prostředků, za což je pováženo 10 USD osoba/den. Více o režimu vstupu a doporuční na MZV.

celková cena

 • letenky 10.890 Kč
 • ubytování 7614/2 = 3807 Kč         celková cena za osobu při cestě ve dvou = 14.697 Kč

* v ceně hotelu není započítán poplatek za DPH, který činí 12%

nejlevnější cestovní balíčky – letecky

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *