maledi

Maledivy na 12 dní za 17.190 Kč (letenky z Prahy + ubytování)

Pro mnohé turisty jedna z vysněných destinací pro dovolenou – Maledivy, nebo-li korálové ostrůvky nacházející se jihozápadně od břehů Indie v Indickém oceánu. Vyhledávány jsou zejména pro velký počet (přes 1000) ostrůvků na kterých je možné najít dostatek soukromí k pravému odpočinku. Atoly jsou omílány křišťálově průzračnou vodou, která s azurově modrým nebem bez mraků, jemným bílým pískem a kokosovými palmami utváří představu pravého „ráje na zemi“.

Aktuálně lze zakoupit levné letenky na Maledivy z Prahy. Jedná se o pohodlné lety s jedním rychlým přestupem za 12.560 Kč.

letenky

  • cestovní období září – prosinec
  • příkladný termín 28.9. – 9.10.
  • Praha – Maledivy a zpět za 12.560 Kč
  • KALENDÁŘ TERMÍNŮ ZDE
  • zavazadla zdarma příruční i odbavené do 23 kg

ubytování

Na dobře dostupném ostrově Maafushi začínají ceny hotelů v příkladném termínu od 9261 Kč – Leisure Boutique Hotel. Hotel je nedaleko pláže a je velmi dobře hodnocený. Cena zahrnuje ubytování na 11 nocí pro 2 osoby se snídaní s možností dokoupení polopenze, či plné penze.

  • ubytování na jiných atolech v hotelech, apartmánech, vilách až s 65% slevou >> rezervace
  • ubytování u soukromých majitelů se slevou 644 Kč >> rezervace

* v ceně některých hotelů není započítán poplatek za služby 10% a DPH, které činí 12%

z letiště na ostrov Maafushi

V první řadě je potřeba dostat se z letiště na hlavní maledivský ostrov Male. Loďky převážející turisty jezdí každých 5 minut, cena 1 USD/os., doba jízdy cca 10 minut. Po vylodění musíme na druhou stranu ostrova (cca 2 km, možno vzít taxi) – náhled cesty. Z přístavu Villingili Ferry Terminal jezdí trajekty na okolní ostrovy, jízdní řád (transfery mezi jednotlivými atoly je také možné dohledat a objednat zde).

Přímo na ostrov Maafushi jezdí z přístavu v Male trajekt jednou denně v 15 hodin. Opačným směrem z Maafushi do Male jezdí v 7:30. Trajekt jezdí každý den, až na pátek, cena 2 USD/os. a doba jízdy přibližně 1,5 hodiny. Během této projížďky uvidíte krásné scenérie, množství ostrůvků a okolních korálových útesů.

Celé souostroví je velice početné a vzdálenosti některých ostrovů od mezinárodního letiště v Male jsou veliké. Od vzdálenosti se odvíjí i cena transportu. Některé resorty nabízejí individuální přepravu a je možné použít i soukromé letadlo. Tyto varianty jsou pochopitelně mnohem dražší.“

víza

Pobyt na Maledivách do 30-ti dnů je bezplatný. Avšak pro povolení ke vstupu může být kontrolováno dostatečné množství finančních prostředků, za což je pováženo 10 USD osoba/den. Více o režimu vstupu a doporuční na MZV.

celková cena

  • letenky 12.560 Kč
  • ubytování 9261/2 = 4630 Kč         celková cena za osobu při cestě ve dvou = 17.190 Kč

* v ceně hotelu není započítán poplatek za DPH, který činí 12%

nejlevnější cestovní balíčky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *