Centara Grand Island Resort & Spa Maldives

Maledivy na 9 dní od 16.142 Kč (odlet z Prahy + ubytování)

Pro mnohé turisty jedna z vysněných destinací pro dovolenou – Maledivy, nebo-li korálové ostrůvky nacházející se jihozápadně od břehů Indie v Indickém oceánu. Vyhledávány jsou zejména pro velký počet (přes 1000) ostrůvků na kterých je možné najít dostatek soukromí k pravému odpočinku. Atoly jsou omílány křišťálově průzračnou vodou, která s azurově modrým nebem bez mraků, jemným bílým pískem a kokosovými palmami utváří představu pravého „ráje na zemi“. 

Levné letenky na Maledivy jsou aktuálně k zakoupení od Turkish Airlines, nebo Aeroflotu.

letenky

 • Praha – Malé a zpět za 14.230 Kč >> kalendář termínů | termíny květen – červen
 • Praha – Malé a zpět za 13.490 Kč >> kalendář termínů | termíny květen – leden 2017 (i letní prázdniny,
 • zavazadla zdarma příruční i odbavené do 23 kg, respektive 30 kg
 • příkladný termín 21.5. – 29.5.

ubytování

Na poměrně dobře dostupném ostrově Omadhoo začínají ceny hotelů v příkladném termínu pro 2 osoby na 8 nocí od 3825 Kč – seřazeno vzestupně podle ceny.

 • ubytování na jiných atolech v hotelech, apartmánech, vilách až s 65% slevou >> rezervace 
 • ubytování u soukromých majitelů se slevou 644 Kč >> rezervace

* v ceně hotelů není započítán poplatek za služby 10% a DPH, které činí 12%

z letiště na ostrov Omadhoo

V první řadě je potřeba dostat se z letiště na hlavní maledivský ostrov Male. Loďky převážející turisty jezdí každých 5 minut, cena 1 USD/os., doba jízdy cca 10 minut. Po vylodění musíme na druhou stranu ostrova (cca 2 km, možno vzít taxi) – náhled cesty. Z přístavu Villingili Ferry Terminal jezdí trajekty na okolní ostrovy, jízdní řád (transfery mezi jednotlivými atoly je také možné dohledat a objednat zde).

Přímo na ostrov Omadhoo jezdí z přístavu v Male trajekt každou sobotu, pondělí a středu v 9:00. Opačným směrem z Omadhoo do Male jezdí každou neděli, úterý a čtvrtek v 10:00. Doba jízdy trajektu je přibližně 4 hodiny a jedna cesta stojí 3, 48 USD. Možné je využít i varianty rychlejších lodí, které jezdí z Malé na Omadhoo a zpět každou sobotu, pondělí, úterý, středu a čtvrtek (odjezd z Malé vždy 16:00, odjezd z Omadhoo v 7:00), doba jízdy 1,5 hodiny, cena 25 USD. Během této projížďky uvidíte krásné scenérie, množství ostrůvků a okolních korálových útesů.

„Celé souostroví je velice početné a vzdálenosti některých ostrovů od mezinárodního letiště v Male jsou veliké. Od vzdálenosti se odvíjí i cena transportu. Některé resorty nabízejí individuální přepravu a je možné použít i soukromé letadlo. Tyto varianty jsou pochopitelně mnohem dražší.“

víza

Pobyt na Maledivách do 30-ti dnů je bezplatný. Avšak pro povolení ke vstupu může být kontrolováno dostatečné množství finančních prostředků, za což je pováženo 10 USD osoba/den. Více o režimu vstupu a doporuční na MZV.

celková cena

 • letenky 14.230 Kč
 • ubytování 3825/2 = 1912 Kč                    celková cena za osobu při cestě ve dvou = 16.142 Kč

* v ceně hotelů není započítán poplatek za DPH, který činí 12%

nejlevnější cestovní balíčky

  1 Comment

 1. Katerina Stonisova   •  

  Dobry den, je toto stale aktualni? Dekuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *