tulum

Mexiko, Cancún na 14 dní za 13.745 Kč (letenky z Prahy + ubytování)

Rádi v zimním období vyrážíte do exotických destinací za teplem? Možná právě pro vás bude určený dnešní příspěvek. Podíváme se do Mexika na část území, jehož břehy se svlažují do teplého karibského moře. Využijeme levných letenek z Londýna do Cancúnu,  města ve státě Quintana Roo na polostrově Yucatán.


Aktuálně jsou k zakoupení levné letenky do Cancúnu z londýnského letiště Gatwick. Jedná se o přímé lety za cenu 219 £ = 7928 Kč.

letenky

 

  • termíny 26.1. – 9.2., 27.1. – 10.2.
  • cena 219 £ = 7928 Kč
  • Londýn (LGW) – Cancún >> rezervace
  • zavazadlo zdarma příruční  (možné dokoupit odbavené)
cancun

náhled letenek

levné přípoje do Londýna

Vzhledem k rannímu odletu doporučuji přiletět do Londýna o den dříve a buď si udělat výlet do města, nebo přiletět až večerním spojem (23:50 z Prahy). Pak je možnost přespat na letišti zdarma – průvodce spaním na letišti, případně v hotelu u letiště. Ceny letenek na 25.1. jsou od 800 Kč – seřazeno zde. Přílet z Mexika do Londýna je v ranních hodinách, či-li přes den 10.2. letí mnoho spojů do Prahy i Brna, ceny od 900 Kč – seřazeno zde.

ubytování

Ubytování v Cancúnu na 14 nocí (termín 26.1. – 9.2.) pro dvě osoby začíná na částce 8234 Kč. Ceny ubytovacích kapacit seřazené vzestupně podle cenyV Playa del Carmen na 14 nocí pro dvě osoby od 9368 Kč, seřazeno vzestupně podle ceny. V Tulumu na 14 nocí pro dvě osoby od 8474 Kč, seřazeno vzestupně podle ceny.

* Při takovémto časovém rozložení bych osobně doporučil 2-3 dny v Cancúnu, 2-3 v Playa del Carmen s výletem na ostrov Cozumel, kam jezdí pravidelně trajekt. Na Cozumelu je možné půjčit si skůtr a jednodenním výletem celý ostrov objet (doporučuji). Zbytek času v oblasti u Tulumu s krásnými plážemi a možnými výlety do okolí na Máyské památky např. Chichén Itzá (foto), Coba a jiné.

Chichen_Itza_2

Chichén Itzá

Cancún je velice rychle rozvíjející se a turisty oblíbená destinace. Je zde plno luxusních hotelů, dlouhé bílé pláže a mnoho ostrovů, přiléhajících k pobřeží (např. Isla Mujeres), které jsou přímo ideální k potápění. Quintana Roo však nabízí i jiná zajímavá místa. Osobně jsem tuto oblast navštívil před pěti lety, projel jsem celé pobřeží na jih od Cancúnu s pobytovými zastávkami v Playa del Carmen a Tulumu. Ubytovací kapacity a veškeré služby dále od Cancúnu jsou levnější, pláže původnější a zejména Tulum, kde jsou i vzácné Mayské památky nabízí úžasné scenérie. Doprava mezi jednotlivými městy probíhá autobusem, je přehledná, cenově dostupná a velice komfortní.

tulum

Mayské památky v Tulumu.

víza

Při turistické návštěvě do 180 dní neplatí v Mexiku vízová povinnost. Je však potřeba vyplnit hraniční průvodku FMT, kterou dostanete v letadle. Více informací MZV.

  • letenky 7928 + 800 + 900 = 9628 Kč
  • ubytování od 8234/2 = 4117 Kč             celková cena za osobu při cestě ve 2 od 13.745 Kč

Cestovní balíčky – nejlevnější letecké eurovíkendy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *