tulum

Mexiko, Cancún na 8 dní od 8079 Kč (letenky + ubytování)

Vážení cestovatelé, pokud rádi na podzim a v zimním období vyrážíte do exotických destinací za teplem, tak možná právě pro vás bude určený dnešní příspěvek. Podíváme se do Mexika na část území, jehož břehy se svlažují do teplého karibského moře. Využijeme levných letenek z Kolína nad Rýnem do Cancúnu,  města ve státě Quintana Roo na polostrově Yucatán na kratší výlet za poznáním.

letenky

  • příkladný termín 2.11. – 9.11. (možný je i termín do 13.11. za příplatek 25 € a jiné)
  • cena 250 € = 6750 Kč
  • Kolína nad Rýnem – Cancún a zpět >> rezervace (přímé lety)
  • zavazadlo zdarma příruční  i odbavené do 23 kg
cancun-let

náhled rezervace letenek

do Kolína nad Rýnem

Z Prahy létá na této trase nejlevněji opět Germanwings, zpáteční letenky je možné zakoupit od 1800 Kč. Last minute termíny letenek s Germanwins bývají dražší proto doporučuji využít autobusů Student Agency, ČD, nebo jízdu automobilem po vlastní ose.

ubytování

Ubytování v Cancúnu na 7 nocí pro dvě osoby v příkladném termínu začíná na částce 2658 Kč – seřazeno vzestupně podle ceny.

  • ubytování u soukromých majitelů na airbnb.cz
  • na první rezervaci u airbnb sleva 25€ (cca 620 Kč) – chci slevu
  • pro zisk slevy uděláte snadnou registraci a při prvním nákupu slevu uplatníte
  • slevu můžete získat teď, cestovat později

Doporučuji i výlet do oblasti u Tulumu s krásnými plážemi a možnými výlety do okolí na Máyské památky např. Chichén Itzá (foto), Coba a jiné.

Chichen_Itza_2

Chichén Itzá

Cancún je velice rychle rozvíjející se a turisty oblíbená destinace. Je zde plno luxusních hotelů, dlouhé bílé pláže a mnoho ostrovů, přiléhajících k pobřeží (např. Isla Mujeres), které jsou přímo ideální k potápění. Quintana Roo však nabízí i jiná zajímavá místa. Osobně jsem tuto oblast navštívil před pěti lety, projel jsem celé pobřeží na jih od Cancúnu s pobytovými zastávkami v Playa del Carmen a Tulumu. Ubytovací kapacity a veškeré služby dále od Cancúnu jsou levnější, pláže původnější a zejména Tulum, kde jsou i vzácné Mayské památky nabízí úžasné scenérie. Doprava mezi jednotlivými městy probíhá autobusem, je přehledná, cenově dostupná a velice komfortní.

tulum

Mayské památky v Tulumu.

víza

Při turistické návštěvě do 180 dní neplatí v Mexiku vízová povinnost. Je však potřeba vyplnit hraniční průvodku FMT, kterou dostanete v letadle. Více informací MZV.

celková cena

  • letenky 6750 Kč
  • ubytování od 2658/2 = 1329 Kč             celková cena za osobu při cestě ve 2 od 8079 Kč

nejlevnější cestovní balíčky – letecky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *