Norimberk

LETIŠTĚ NORIMBERK (NUE)

nori

 

Web. stránky letištěhttp://www.airport-nuernberg.de/

Velikost letiště: jeden terminál, dvě odletové a jedna příletová hala – orientační plán

Poloha: přibližně 7 km od centra Norimberku

Wifi: ano 30 minut zdarma

Vzdálenost: Plzeň 200 km, Praha 295 km, Brno 498 km

Doprava na letiště z ČR:

  • autem – z Prahy cesta zabere necelé 3 hodiny i s jednou zastávku, jedná se o nekomplikovanou trasu vedoucí po dálnici.
  • vlakem – vlakové nádraží se nachází v jižní části Norimberku a je velmi dobře napojeno na MHD. K dopravě můžete využít ČD, které mají speciální akci pro rodiny za 52.90€ zpáteční jízdenku.
  • autobusem – možné je využít pravidelných linek Deutsche Bahn (hl. nádraží Praha – hl. nádraží Norimberk), Eurolines většinou vychází nejlevněji (Praha Florenc – Nürnberg ZOB Bahnhofstrasse), nebo Student Agency – autobusy jezdí přímo až na letiště.

Doprava z/do centra Norimberka na/z letiště: Z/do centra jezdí linka metra U2 (projíždí i přes hlavní vlakové nádraží), doba jízdy přibližně 12 minut.

Parkování: vzhledem k centrální poloze letiště vůči městu je možné zaparkovat zdarma u jedné ze stanic metra linky U2 a pohodlně se dopravit na letiště. Osvědčené parkování například na tomto místě, 20 metrů od zastávky metra a jednu stanici od letiště. Ceny oficiálních parkovišť začínají na částce 75€/ 7 dní – ceník. Pokud bude vaše délka pobytu v rozmezí 3-6 dnů doporučuji využít speciální nabídku za 32€ – parkoviště vzdálené cca 8 minut chůze.

Ubytování: levné hotely u letiště

Půjčení autalevný srovnávač autopůjčoven

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *