Pojištění

pojisteni

 

Pojištění by mělo být součástí každé cesty za hranice naší země. I když se tato služba může zdát jako jakýsi „nadstandard“ a zbytečnost, opak je pravdou. Úraz, nebo jiné nepříjemné komplikace mohou nejen zkazit dovolenou, ale také ji několikanásobně prodražit.

 

V rámci EU a Schengenského  prostoru lze cestovat na kartičku pojišťovny, která Vám zajistí stejnou péči v dané zemi jako mají místní občané. Je – li však zdravotní péče v této zemi zpoplatněna budete ji muset zaplatit i Vy. Nedostatečností cestování pouze s kartičkou pojišťovny je také fakt, že jste pojištěni jen striktně na krytí léčebných výloh. Odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel, smrt a jiné komplikace nekryje. V řadě letovisek napříč Evropou pak převažují  soukromé ordinace, kde budete muset ošetření zaplatit z vlastní kapsy. Podobně je to s i pojištěním, které banky „zdarma“ nabízí k platebním kartám. Zde je potřeba obezřetnost a důkladně pročíst pojistné podmínky. On – line lze sehnat pojištění už od 9 CZK/den, což si myslím, že není tak velká investice pro kterou by mělo smysl zbytečně riskovat.

 

Pro cesty mimo Evropu je nasnadě si za pojištění ještě trochu připlatit a mít opravdu kvalitní produkt, který Vás v případě potřeby plnohodnotně finančně ochrání.

 

Pro časté cestovatele nabízí pojišťovny pojištění na celý rok, což může ušetřit čas i peníze.

 

Budu rád za jakékoliv Vaše typy na pojištění, zkušenosti a jiné poznatky v diskuzi pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *