Rezervace Ryanair

ryanair

Letecký park Ryanairu – Boeing 737 – 800.

 

RYANAIRje irská nízkonákladová společnost, v Evropě jedna z nejúspěšnějších. V České republice operuje v Praze, Brně a Ostravě. Webové stránky dopravce nepodporují český jazyk, proto se Vám pokusíme přiblížit rezervaci letenky krok po kroku, srozumitelně, s překladem a tak, aby jste si rezervaci mohli dokončit sami a bez dalších zbytečných poplatků.

1)

Zadáme adresu http://www.ryanair.com/ , vpravo ve vyhledávači zvolíme místo odletu, příletu, termín a počet osob v daném věkovém rozmezí. V našem případě se jedná o let z Prahy do Londýna 13.3. – 15.3. 2015 pro dvě osoby. Klikneme na FIND FLIGHTS.

 

 

R1

 

2)

Otevřel se nám rozpis letů a jejich cena ( nahoře Praha – Londýn, dole Londýn – Praha ). Tmavě modré termíny jsou námi zvolené. Termíny možné posouvat směrem doprava i doleva a najít cenově výhodnější spojení. Vpravo máme cenový souhrn a možnost jakým typem karty zaplatíme. Po výběru klikneme na tlačítko CONTINUE.

 

 

R2

 

 

 

3)

Prvně vyplníme jméno a příjmení obou pasažérů ( s diakritikou jen v případě, že jí systém dopravce bez problému přijímá ) a z nabídky vybereme oslovení ( MR. = pán, MRS = paní, MS = slečna ). Dále je na stránce TRAVEL INSURANCE – CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ, zde vybereme od Ryanairu poměrně dobře zamaskovanou možnost DON´T INSURE ME – NEPOJISTIT. Každý chytrý cestovatel si dokáže zprostředkovat mnohem výhodnější pojištění, než to, které nabízí Ryanair. Další možnost nabízí vybrat zavazadlo k odbavení – Checked Baggage, což je na zvážení a potřebách každého cestovatele. Zdarma nabízí Ryanair dvě palubní zavazadla. Jedno o rozměrech 55x40x20cm s váhovým limitem 10kg a druhé menší o rozměrech 35x20x20cm. Rezervace sedadel v letadle je za poplatek, pokud však děláte rezervaci více cestujících společně, systém Vás zpravidla usadí vedle sebe. Následují služby nabízené Ryanairem, které nebývají z nejvýhodnějších, je proto lepší přeskočit a dojet až dolů, kde kliknete na CONTINUE.

 

 

 

R3

 

 

4)

Automaticky nám vyskočí možnost registrace u Ryanairu. Registraci bych doporučil zejména při častém létaní s touto společností. Registrace však není potřeba a nemáte – li o ní zájem klikněte na tlačítko CONTINUE WITHOUT REGISTERING.

 

 

R4

 

 

5)

Na konec nás čeká stránka s platbou za letenky. Prvně přeskočíme ( pokud tedy nemáme ) kód na voucher i následující Ryanair loterii. Další položkou k vyplnění je email na který obdržíme potvrzení rezervace, kód pro check – in a další informace. Níže zadáme předvolbu Czech republic (420) a telefoní číslo na které nás Ryanair může informovat o neočekávaných změnách na poslední chvíli.

 

 

R5

 

Přecházíme k samotné úhradě letenky, kde vybereme jestli chceme platit kreditní/debetní kartou, nebo službou PayPal. Po vyplnění údajů o typu, čísla, datu expirace a jména na kartě se nám automaticky změní kurz na EUR. Při přepočtu na CZK zpětně u naší banky by nás převod stál až 10% z ceny letenek. Proto klikněte vpravo na slovní spojení „CLICK HERE FOR MORE INFORMATION“ a po otevření nového okna odškrtněte zafajfkovaný čtvereček úplně dole. Cena by se měla opět přepočítat na koruny. Vyplníme adresu, odsouhlasíme podmínky a klikneme na PURCHASE NOW.

 

R6

R7

 

 

Tímto jste zaplatili za letenky. Proběhla – li platba úspěšně zobrazí se Vám stránka s informace o letu. Stejné informace Vám budou zaslány na email. Posledním krokem k zisku letenek je check – in, který se provádí online na stránkách Ryanairu a to nejdříve 7 dní před odletem a nejpozději 2 hodiny před odletem ( u letenek bez preference sedadel ) u letenek se zaplacenými sedadly nejdříve 30 dní a nejpozději 2 hodiny před odletem. Tento krok bude ještě detailněji rozepsán. Máte – li s rezervací problémy pište do komentářů pod návodem, rádi Vám pomůžeme.

 

Tip: udělali jste rezervaci u Ryanairu, přečtěte si jak správně zabalit a odbavit svá zavazadla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *