Rezervace WizzAir

wizzairje Maďarská nízkonákladová letecká společnost, která vznikla v roce 2003. V současné době nabízí více než 360 tras napříč Evropou, které zajišťují letadla typu Airbus A320.

V tomto článku si přiblížíme rezervaci letenek u WizzAiru. Jelikož jako každá aerolinie má i WizzAir svůj specifický rezervační systém, který skýtá spoustu nástrah. Které jsou podobně jako u jiných lowcost dopravců zejména v nepřehlednosti a dalších nabízených službách, které jsou placené a z pravidla nevýhodné. Pojďme se tedy pokusit projít rezervecí bez dalších zbytečných poplatků!

 

1)

 

Zadáme do internetového vyhledávače https://wizzair.com/cs-CZ/Search. Otevře se nám úvodní stránka společnosti s údaji, které jsou potřebné k vyplnění. Jedná se o: místo příletu/odletu, datum odletu/příletu, počet osob (dospělý, dítě, dítě do 2 let). Po vyplnění klikněte na políčko VYHLEDAT.

 

WIZZ1

 

2)

 

Nyní se nám zobrazí lety ve zvoleném termínu (nebo nejbližší alternativa) a jejich ceny. Kliknutím na tlačítka „zobrazit předchozí dny“ respektive na tlačítka „zobrazit následující dny“ můžeme prozkoumat jestli by nebyla v okolním termínu cenově přijatelnější nabídka.

 

 

wizz2

 

 

3)

 

Jakmile zvolíme termín u obou letů, automaticky nás systém posune o pár řádku níže k členství v klubu WizzAir – WIZZ DISCOUNT CLUB, dále WDC. Stanete – li se členem WDC získáte slevu až 270 CZK/os/let. Členství standard stojí 899 CZK/rok , členství skupina stojí 1499 CZK/rok. Členství lze zakoupit jen s první rezervací letenky, takže cena se odvíjí od počtu pasažérů ( standard až 2 os, skupina až 6 os. ). WDC se vyplatí většinou hned při prvním nákupu. Při zakoupení zpáteční letenky ve dvou osobách ušetříme 1080 CZK (2×270 czk let tam, 2×270 czk let zpět). Za členství zaplatíme 899 CZK. Takže při prvním výletu jsme členstvím “ vydělali “ 181 CZK a máme ještě celý rok na čerpání levnějších letenek a slevu 135 CZK na každé online zakoupené zavazadlo. Zaškrtneme tedy „přijímám obchodní podmínky“ zvolíme druh členství a automaticky nám naskočí nižší částky.

Jediný případ kdy by se nám členství nevyplatilo by byla jednosměrná cesta, nebo u cestování jedné osoby jen jednou do roka.  V tom případě kliknete na políčko Ne, děkuji.

 

 

wizz3

 

4)

 

Po pravé straně v tmavě modré kolonce máme souhrn, kde jsou vidět naše doposud zakoupené položky. Zde odsouhlasíme zásady o ochraně osobních údajů a všeobecné přepravní podmínky a klikneme na tlačítko pokračovat.

 

wizz4

 

 

5)

 

Dále je potřeba vyplnit jména všech cestujících až na člena WDC, který se vyplňuje až v dalších krocích. V kolonkách musíme vybrat z možností:

kabinové zavazadlo – malé kabinové zavazadlo je zdarma s rozměry 42x32x25 cm váha do 10 kg, lze si i připlatit za větší kabinové zavazadlo 270 – 540 CZK/let (v závislosti na sezóně), které může mít maximální rozměry 56x45x25 cm a váha také do 10 kg. Připlatíte – li si však odpadá Vám právo na menší kabinové zavazadlo, které bylo před tím zdarma.  Kabinové zavazadlo tedy může být jen jedno malé, nebo velké.

zavazadla – odbavené zavazadlo jehož povolená hmotnost je až 32 kg. Každý tento kus podléhá poplatku, který je uvedený a mění se v závislosti na sezóně a délce letu. Nechcete zbytečně platit vyberte možnost žádná -zdarma.

typ odbavení – web – 0,00 CZK

A zmáčkneme tlačítko pokračovat.

počítadlo cen zavazadel u WizzAiru je zde

wizz5

 

 

6)

 

Na další stránce bude chtít získat WizzAir další peníze navíc k letenkám. Nabízí zde příplatek za větší místo na nohy, službu WIZZ FLEX (umožňuje bez omezení měnit lety), cestovní pojištění, dopravu z/na letiště atp. Všude zadáme, že o podobné služby nemáme zájem – žádné, nebo ne děkuji. A klikneme na pokračovat.

 

wizz6

 

 

7)

 

Zde nás čeká „lákadlo“ v podobě půjčení automobilu, které přes WizzAir není výhodné. Zvolíme tedy další možnost – pokračovat.

 

wizz7

 

8)

 

V dalším kroku vyplníme kontaktní údaje. Kupujeme – li členství WDC bude se vázat k tomuto účtu – jménu. Po vyplnění všech informací ve správném formátu (zelené označení řádku) klikneme na pokračovat.

 

wizz8

 

 

9)

 

Poslední krok je platba. Zvolíme, zda chceme platit kartou, nebo bankovním převodem. Platba bankovním převodem není k dispozici pokud je let v následujících 14 dnech, nebo pokud už máte nevyřízené více jak dvě platby bankovním převodem.  Rozhodnete – li se pro tuto volbu musíte zadat stejnou! částku, kterou WizzAir vyžaduje za své služby. Zpráva příjemci je kód rezervace, který Vám přijde obratem spolu s údaji, kam peníze poslat. Jiné údaje se nevyplňují. Platbu je potřeba provést do 24 hodin, respektive do 5 dní musí být připsána na účet WizzAiru . Při platbě kartou vyplníme standardní údaje. Vybereme v jaké měně chceme platit. Záleží jaké máme převodní podmínky a jaký kurz poskytuje naše banka. Převody o WizzAiru však nebývají příznivé a proto je většinou lepší platit ve výchozí měně. Jako poslední v tomto kroku klikneme na odeslat platbu.

wizz9

10)

Proběhne – li platba úspěšně obdržíte na e-mail, který jste zadali v rezervaci, potvrzovací údaje. Zde budou i instrukce a kód jak pokračovat u on-line odbavení. To je možné provést u WizzAiru nejdříve 30 dní až 3 hodiny před plánovaným časem odletu.

Více informací o WizzAiru zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *