seychely

Seychely na 10 dní za 23.302 Kč (letenky, ubytování)

V Indickém oceánu, východně od afrického kontinentu a severně od Madagaskaru leží souostroví, které z historického hlediska bylo lidmi objeveno až v nedávné době. Konkrétně v 18. století skupinou francouzských námořníků. Díky své izolaci od pevniny a od dlouhodobé činnosti člověka si ostrovy dodnes zachovaly originální a jedinečné kouzlo. I když klišé „ráj na zemi“ je zavádějící a musí zde být zhodnoceno více faktorů, Seychely k němu na pomyslné stupnici nemají daleko. Seychely jsou vnímané jako luxusní destinace a z části je to správně. Z hlediska cen za dopravu, ubytování a místních služeb se opravdu nejedná o levnou lokalitu. Podobně jako lze udělat dovolenou v Řecku za několik desítek tisíc, lze udělat dovolenou na Seychelách za několik stovek tisíc. V příspěvku si však ukážeme, jak se na tuto časem zapomenutou část Země podívat za rozumné peníze.


Aktuálně jsou k zakoupení letenky z Vídně za 14.790 Kč. Jedná se o pohodlné lety s jedním rychlým přestupem o maximální celkové délce 14 hodin.

letenky

 • cestovní období leden – březen
 • příkladný termín 21.1. – 31.1.
 • Vídeň (VIE) – Seychely (SEZ)
 • cena 14.790 Kč
 • rezervace >> kalendář termínů 
 • zavazadla zdarma příruční a odbavené 2 x 23 kg
 • letiště Vídeňinformace, doprava, parkování už od 1€

ubytování

Jak bylo zmíněno, ani ubytování nepatří k levným záležitostem. Pokud však nebudete vyžadovat standard 5* hvězdičkového hotelu, dají se náklady snížit na přijatelnou mez. Hlavním Seychelským ostrovem je Mahé, zde se soustřeďuje většina ubytovacích kapacit a žijí zde přibližně 4/5 obyvatelstva. Dalšími obývanými ostrovy (doporučuji navštívit) jsou Praslin a La Dique.

Ubytování v příkladném termínu, pro dvě osoby v 3* velmi dobře hodnoceném apartmánu, začíná na částce 17.024 Kč – seřazeno podle ceny. Apartmány jsou nedaleko zátoky Beau Vallon, což je možná vůbec nejvyhlášenější pláž na ostrově Mahé. Ostatní ubytovací kapacity v jiných částech ostrova můžete porovnat zde.

Možnost je zvolit ubytování u soukromých majitelů na airbnb.com

 • na první rezervaci u airbnb sleva 25$ (cca 620 Kč) – chci slevu
 • pro zisk slevy uděláte snadnou registraci a při prvním nákupu slevu uplatníte
 • slevu můžete získat teď, cestovat později

doprava po ostrově i mimo něj

Nejlevnější jsou autobusy, kde je fixní cena jízdenky v přepočtu 10 Kč. Další možností je půjčení auta, které vychází v cenové relaci 40 – 50€ za den. Další variantou jak se dostat z letiště k ubytování jsou místní taxíky. Cena dopravy se odvíjí od vzdálenosti. Cesta na druhý konec ostrova vyjde přibližně na 40€.

Pro dopravu mezi ostrovy můžete zvolit seychellesbookings.com, kde si snadno zarezervujete palubní lístek.

víza

Občané ČR mohou na Seychelách pobývat bez víza až tři měsíce. Při vstupu však může být vyžadováno předložení zpáteční letenky, rezervace ubytování a prokázání dostatečné finanční hotovosti pro krytí nákladů pobytu.

celková cena

 • letenky 14.790 Kč
 • ubytování 17.024/2 = 8512 Kč                          celková cena za osobu při cestě ve 2 = 23.302 Kč

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *