srilanka top

Srí Lanka na 13 dní od 10.652 Kč (letenky z Prahy + ubytování)

Srí Lanka, dřívěji Cejlon nepatří k největším ostrovům (cca 353 x 183 km), přesto však je velice variabilní a navštěvují ho cestovatelé různého zaměření. Tento ostrovní stát je proslulý čajovými plantážemi, pobřežím, jehož okraje lemují krásné pláže, které jsou vyhledávané zejména surfaři, pro své unikátní vlny. Charakteristické jsou i národní parky, které se přímo hemží slony, levharty, opicemi, krokodýly a mnohými jinými zvířaty. Dovolenou je zde možné prožít aktivně s batohem na zádech a poznat větší část ostrova, nebo jen jako relax na krásných plážích s příležitostnými výlety.


Momentálně jsou k zakoupení levné letenky na Srí Lanku z Prahy od 9490 Kč. 

letenky

počasí

Ostrov má režim tropického období, které je charakteristické střídáním období dešťů a sucha. Obecně lze říci, že do jižní a jihozápadní části ostrova přináší monzun déšť od května do srpna, do severní a východní části přichází monzun v říjnu a trvá do ledna. Tyto hranice však neplatí 100% a mají své vyjímky. Zároveň za posledních několik let už není střídaní monzumových a suchých období tak charakteristické a rozdíly se zmenšují.

ubytování

Záleží za jakým účelem jedete Srí Lanku navštívit. Pokud budete ostrov chtít poznat z větší části, budete volit více ubytování v závislosti na místech, která navštívíte. Pokud budete chtít načerpat sluneční paprsky a občas si udělat výlet, bude vám stačit na celý pobyt jeden hotel. Podle vašich představ o dovolené a finančních možností můžete vybírat z hotelů, soukromých apartmánů, či vilek.

Ceny ubytovacích kapacit v příkladném termínu nedaleko letiště na 12 nocí, pro 2 osoby začínají na částce 2325 Kč – seřazeno vzestupně podle ceny.

  • ubytování na Srí Lance v hotelech, apartmánech, vilách až s 65% slevou >> rezervace 
  • ubytování u soukromých majitelů se slevou 644 Kč >> rezervace
tuktuk

z letiště se dopravíte na hotel nejlépe všudypřítomnými tuk – tuky

víza

Pro vstup na území Srí Lanky je třeba mít cestovní víza. Elektronicky je možné podat žádost zde cena 20 USD, na letišti cena víza 25 USD. Více informací o vízech a režimu vstupu na stránkách MZV.

nejlevnější cestovní balíčky

celková cena

  • letenky 9.490 Kč
  • ubytování 2325/2 = 1162 Kč                      celková cena za osobu při cestě ve 2 = 10.652 Kč

co si nenechat ujít

hl

pláže, jednou z nejkrásnějších a nejznámějších je Mirissa na jihu ostrova

caj

čajové plantáže v okolí města Kandy

yala

Národní parky, například na jihovýchodě ostrova park Yala

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *