srilanka top

Srí Lanka na dva týdny od 12.508 Kč (letenky z Prahy + ubytování)

Srí Lanka, dřívěji Cejlon nepatří k největším ostrovům (cca 353 x 183 km), přesto však je velice variabilní a navštěvují ho cestovatelé různého zaměření. Tento ostrovní stát je proslulý čajovými plantážemi, pobřežím, jehož okraje lemují krásné pláže, které jsou vyhledávané zejména surfaři, pro své unikátní vlny. Charakteristické jsou i národní parky, které se přímo hemží slony, levharty, opicemi, krokodýly a mnohými jinými zvířaty. Dovolenou je zde možné prožít aktivně s batohem na zádech a poznat větší část ostrova, nebo jen jako relax na krásných plážích s příležitostnými výlety.


Momentálně jsou k zakoupení levné letenky na Srí Lanku z Prahy. Jedná se o pohodlné lety s jedním přestupem na letiště v Colombu s cenou 11.690  Kč.

letenky

  • Praha – Colombo a zpět >> kalendář termínů
  • cestovní období duben – červenec
  • příkladný termín 8.2. – 22.2.
  • zavazadla zdarma příruční i odbavené

počasí

Ostrov má režim tropického období, které je charakteristické střídáním období dešťů a sucha. Obecně lze říci, že do jižní a jihozápadní části ostrova přináší monzun déšť od května do srpna, do severní a východní části přichází monzun v říjnu a trvá do ledna. Tyto hranice však neplatí 100% a mají své vyjímky. Zároveň za posledních několik let už není střídaní monzumových a suchých období tak charakteristické a rozdíly se zmenšují.

ubytování

Záleží za jakým účelem jedete Srí Lanku navštívit. Pokud budete ostrov chtít poznat z větší části, budete volit více ubytování v závislosti na místech, která navštívíte. Pokud budete chtít načerpat sluneční paprsky a občas si udělat výlet, bude vám stačit na celý pobyt jeden hotel. Podle vašich představ o dovolené a finančních možností můžete vybírat z hotelů, soukromých apartmánů, či vilek.

Ceny ubytovacích kapacit v příkladném termínu nedaleko letiště na 14 nocí se snídaní, pro 3 osoby začínají na částce 2455 Kč – seřazeno vzestupně podle ceny.

  • ubytování na Srí Lance v hotelech, apartmánech, vilách až s 65% slevou >> rezervace 
  • ubytování u soukromých majitelů se slevou 644 Kč >> rezervace
tuktuk

z letiště se dopravíte na hotel nejlépe všudypřítomnými tuk – tuky

víza

Pro vstup na území Srí Lanky je třeba mít cestovní víza. Elektronicky je možné podat žádost zde cena 20 USD, na letišti cena víza 25 USD. Více informací o vízech a režimu vstupu na stránkách MZV.

nejlevnější cestovní balíčky – letecky

celková cena

  • letenky 11.690 Kč
  • ubytování 2455/3 = 818 Kč                      celková cena za osobu při cestě ve 3 = 12.508 Kč

co si nenechat ujít

hl

pláže, jednou z nejkrásnějších a nejznámějších je Mirissa na jihu ostrova

caj

čajové plantáže v okolí města Kandy

yala

Národní parky, například na jihovýchodě ostrova park Yala

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *