Vídeň

LETIŠTĚ VÍDEŇ (VIE) SCHWECHAT

flughafen-wien-airport-service-19to1

Web. stránky letištěhttp://www.viennaairport.com/cz/cestujici (CZ)

Poloha: přibližně 16 km východně od centra Vídně

Wifi: zdarma

Vzdálenost: z Prahy 340 km, z Ostravy 308 km, z Brna 143 Km, z Bratislavy 62 km

Doprava na letiště z ČR:

  • Autobus: nejpohodlnější způsob dopravy nabízí Student agency, která má zastávku přímo na letišti. Další, levnější alternativou autobusového spojení je Flixbus, který končí na autobusovém nádraží.
  • Vlak: do Vídně na hlavní nádraží je možné se dopravit s ČD. Přímo na letiště pak vlakem s ČD do Břeclavi, odkud pokračovat na letiště s rakouskými drahami, cena od 2,20€ – 8€.

Doprava z/do centra Vídně na/z letiště:

  • z/do Vídně na letiště je nejlepší doprava vlakem, cesta trvá okolo 30 minut a stojí 4€.
  • více informací o dopravě z letiště naleznete zde.

Parkování:

Letiště ve Vídni je z ČR i SR pohodlně dostupné autem. Oficiální ceny nejlevnějších parkovacích tarifů jsou okolo 65€/týden. Momentálně je však promo akce na levné parkování, která umožňuje rezervovat 1 den parkování za 1€, nezávisle na počtu dnů. Tato akce je omezená na prvních 100 rezervací v daném měsíci a parkováním na parkovišti P3, které se nachází nedaleko terminálu – náhled. Rezervace parkování.

Další variantou jak ušetřit za parkování je využít okolí letiště. Osobně mám ozkoušené nedaleko vzdálené městečko Fischamend (cca 5 km od letiště). Zde je možné parkovat v okolí „Hauptschule“ v panelákové zástavě – náhled, odkud je to nedaleko na vlakovou zastávku, přibližně 300 metrů. Auto zde vydrželo 14 dní bez jakékoliv újmy. Cesta vlakem na letiště trvá méně než 5 minut, vlaky však mají hodinové intervaly, proto si dejte dostatečnou časovou rezervu. Taxi na letiště stojí přibližně 15€.

Ubytování: levné hotely

Půjčení autalevný srovnávač autopůjčoven

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *